V noci nevycházej - Úvod

Tady máte úvod k povídce, popis toho, jak to v Meyeniném světě chodí. Doufám, žese bude líbit... :)) m.

Ve světě neexistují jen věci, které je možno věděcky vysvětlit. Ve slunném městečku Phoenix, v deštivém Londýně, v majestátné Moskvě a v gotické Praze existují zvláštní Základny "lidí" - Lovců, které bojují proti zlu. Jejich laboratoře vyvinuli látku: Samael, která udělá člověka na nějaký čas silnějším, rychlejším. Probudí v nich dávno zapomenuté pudy. A stanou se napůl zvířetem. A pokud lovec Samael nezkrotí, stane se otrokem svých instinktů.

Ale to riziko za to stojí. Nejenom pro obrovskou sílu, rychlost a moc. Ve zvláštních případech jim totiž propůjčí Samael i nadpřirozenou moc.

.........

Seznamte se: Toto je zlo. Zlo je velké nebo malé, ale temné. Není milosrdné. Je nemilosrdné...

Úplná spodina zla jsou zlý skřítkové,  skřeti, broučníci. Ti se zabíjejí nejlépe. 4. třída: Spodníci. Na nich se cvičí začínající Lovci.

Nad touto skupinou jsou harpye, sirény a vřískalové, 3. třída: Vřískající. Nedá se říct, že jsou nebezpeční... jsou prostě vytrvalí a tím jsou větším ohrožením, než ti skutečeně silní. Navíc loví ve smečkách.

Další třída, 2. třída je už hodně nebezpečná jak pro lidi tak pro lovce. Do 2. třídy se zařazují nemrtvý (lidé je pojmenovali mumie nebo zombie), duchové a vlkodlaci. Lovci, zvlášť ti mladí, se jim musí vyhýbat. Jsou nebezpeční. Jsou zlý. A podle Lovců to jsou bytosti bez kouska citu.

A na úplném vrcholku temné pyramidy jsou upíři, vampíři.. a vznešení. Nejnelítostnější a nejnebezpečnější predátoři na světě. Loví vše. I své druhy, pokud se jim znelíbí. Dalo by se říct, že jsou páni světa. Naše zbraně jim neublíží. Jsou neporazitelní. Jen drápi a zuby Lovců a zuby a síla vlastního rodu je mohou zabít... A tyto bytosti se zpravidla živý krví..

Pak je ještě jedna skupina Temných. Mimo pomyslnou pyramidu. Mimo zákony a poučky. Neznámá. Je to malá skupina bytostí, kterou žádný Lovec nikdy nezahlédl. Ale bojí se jí i Temní nejvyšší úrovně. Proto se jich bojí i Lovci. Zdá se, že spí. Bylo by dobré, kdyby spali navždy. Aby se už nikdy neprobudily. Protože jakmile se tak stane.... je s lidmi konec. To není prorotství. Je to dané. Nelidé... jsou zkáza všech.

.................

Již brzo se podle proroctví má ve Phoenixu bude cvičit zabiják. Nejstarší Lovci ví, že to bude nejlepší bojovník v celé historii. Předpověděla jim to Vědma, která zkrotila Samael takovým způsobem, že jí poskytl vize do budoucnosti. Ten Lovec bude mít dary přesahující vše, co se zatím objevilo, bude nelítostný... a bude zkázou. Čeho? To se neví. Lovci předpokládají, že když to bude Lovec, tak bude zkázou upírů. A vědma si tím také je jístá.

.........

Svět je stejný jako vždy. Líný, ospalý, otupělý. Člověk je melancholický a lhostejný k tomu, čemu nerozumí pokud to neohrozí přímo jeho. Pokud se to ale začne týkat přímo jeho, je moc pozdě. Jedno ví i malé dítě: Nejdi ven po setmění! Ve světě se znovu proslavili cikánky a věštkyně, které prodávají amulety, které dokonce zčásti proti netvorům fungují. Probila se do čela církev, která stále omívá stejnou písničku: Otočili jste se k bohu zády, on teď nechrání vás... Policisté v noci hledají ty brutální vrahy, ale sami se přitom stávají obětmi.

A existují i lidé, kteří o tom druhém světě, temném světě vědí. A využívají toho. Prodávají lidi temnu, jen aby byli ušetřeni oni. Nebo aby si vydělali.

Odporný, zkažený, temný svět, viďte? V noci už není vládcem člověk. Spolu s Lunou získávají sílu noční stvoření a lidé s tím nic nenadělají. Ale je to náš svět. Jediný svět, jiný už nedostaneme. Musíme za něj bojovat! Budeme za něj bojovat ze všech sil!!! A o to se snaží Lovci. Ale i ti... mohou jen čekat. Čekat v zázrak. A možná se toho zázraku dočkají...

....co nevidět....

....už brzy. Snad.