V noci nevycházej

Rozhodla jsem se tu zveřejnit mou novou povídku, která ale nemá nic společného s knihami S. Meyerové. Je to jen můj vlástní výtvor... :)

VNN je fantasy. Je o dívce, Meye, která pochází z Lovecké rodiny po obou rodičích. Co její rodina loví?

Někdy za vlády Karla IV. se jeden alchymista pokoušel vyvolat Ďábla. Nikdo dodnes neví, kde vzal moc k takovému skutku... snad jen nespočet lidských obětí to mohlo vyvážit. Téměř se mu to podařilo, ale ke konci rituálu se zhrozil a přerušil jej.

Uvědomil si totiž, že Ďáběl není jen slovo, nějaká pohádková bytost... až když se mu postavil tváří v tvář konečně poznal, jak naivní a hloupý blázen to byl. Než to však rituál vyvolání ukončil, do lidského světa se už kousky Temné magie dostaly. Ale Ďábla do lidského světa nevpustil. Čímž ale obětoval svou duši.

Přesto, co pro lidstvo v podstatě udělal, si nezaslouží úctu. To on vše započal. Z jeho dvanácti společníků se stali praotcové Temných, jací žijí v Meyiném světě. Z jeho pomocníků se staly Upíři, vlkodlaci, harpye, skřeti, průvodci ze světa mrtvých, kteří na tento svět vyváděli duchy... tyto bytosti Lovci loví.

Takový úvod k mé povídce, doufám, že se bude líbit.

m.