Life with THEM 1.kap.

Naše škola každý rok pořádá zájezd do USA. Tento rok jsem jela i já. Měli jsme navštívit New York, Los Angeles a nakonec zakotvit v Seattlu. Tam jsme prakticky měli volnou ruku v tom, co budeme dělat. Jelikož jsme připluli na trajektu, pár šťastlivců, jako i já, si sebou mohlo vzít auto. Aspoň jsem se nemusela mačkat v autobuse. Zájezd rychle ubíhal a dokonce zbývaly tři volné dny. První cesta mě zavedla do nákupních středisek. Nakupovala jsem, nakupovala jsem, nakupovala jsem.
„Excuse me.“ vyrušila mě postarší dáma z přemýšlení, které tričko si mám koupit. Pohlédla jsem na ni.
„Do you know where is Forks? zeptala se mě.
„Oh, sorry. I´m here on a trip with school. I don´t know anything.“ snažila jsem se ji odpovědět správně, přece jen mě zaskočila.
„Never mind, thanks.“ a odešla.
Byla jsem překvapená, jak rychle jsem na její otázku zareagovala. A teď mi to došlo. Forks? Mě, zarytou fanynku Twilight, nenapadlo navštívit Forks, když to musí být někde blízko? A už jsem mířila ke stojanu s mapami. Hledala jsem podrobnou mapu státu Washington. U pokladny jsem za všechno zaplatila 80 $ a už jsem si to mířila k autu. Nasedla jsem a roztáhla mapu. Naplánovala jsem si trasu a vyjela jsem. Cesta byla dlouhá.
Konečně mě přivítala cedule “Welcome to the Forks“. Byla jsem jak na trní. Třeba tu filmaři nechali nějaké rekvizity. Pomalu jsem projížděla městem, ale na nic zvláštního jsem nenarazila. Později jsem však uviděla dům, který byl tak podobný tomu od Swanů. Ale stálo tam jiné auto než policejní nebo náklaďáček. Dál jsem jprojížděla a teď jsem narazila na Forks High School.
 Koukala jsem po někom známém. Co mě to napadlo. Nikoho tu nebudu znát. Rozhodla jsem se zaparkovat a prostě jen tak se porozhlédnout po škole. Pomalu jsem mířila ke vchodu, když mě do očí praštil jeden Jeap. Vypadal jako ten Emmetův. Mě už asi začíná harašit. Šla jsem chodbou, nikde nikdo. Asi byla zrovna hodina. Namířila jsem si to do jídelny k bufetu. Koupila jsem si salát a přemýšlela, kam si sednu. Rozhodla jsem se pro ten nejzadnější stůl. Sedla jsem si a pomalu začala jíst, když v tom začalo zvonit. Všichni se pomalu začali hrnout do jídelny. Tiše jsem je pozorovala. Přála jsem potkat někoho známého, někoho povědomého. V tu chvíli ke mně někdo přistoupil.
„Hi, you are new here, right? I didn´t see you yet.“ řekl a já začala přemýšlet, co vlastně dělám. Byl to hloupý nápad.
„Ehm, yes. Yeah, I´m new here.“ snažila jsem se o úsměv.
„Great. I´m Eric. Eyes and ears of this place.“ představil se.
„I´m Audrey.“ představila jsem se já.
„Is it french name, isn´t ? zeptal se.
„Yeah. My mum is frenchwoman and she adores everything from France. Food, president, clothes, names.“ snažila jsem se zavtipkovat. Podařilo se, zasmál se.
Do you want to sit with me and my friends? Please.“ snažil se o okouzlující úsměv, moc mu to ale nešlo.
„Why not.“ usmála jsem se zpátky.
Šli jsme pomalu ke stolu, ke kterému mě vedl. Zastavilo se mi srdce. Mike, Jessica, Angela? Co to sakra je?!
„Hej guys, that´s Audrey. She´s new here.“ představil mě Eric a já se na známku seznámení usmála.
„Hi, I´m Mike and this is Angela and Jessica.“ ukázal na dívky a obě se usmály.
„Sit down.“ řekl Mike a poklepal na místečko vedle see. Skoro až nuceně jsem si tam sedla.
„So, where are you from?“ zeptala se Angela se zájmem.
„Ehm, I lived in France for three years, but I was small at that time. Then we moved in England and there we were for a year. And now we live in Czech.“ objasnila jsem.
„Wait, you want to say, you moved again and now you live here, don´t you? zmateně se mě Angela zeptala.
„Ok, guys. I must to tell you a truth.“ začala jsem.