Kniha inkoustového příběhu - Prolog

Tady je moje první povídka, která se netýký Belly a Edwarda. Můžete si zde přečíst tajemství knih. Doufám, že se povídka bude líbit, i když ji nebudu psát často. Jen mě inspiroval film Inkoustové srdce a mě napadlo tohle a jelikož má hodně rozepsaných povídek na téma Twilight tak jsem tuhle chtěla udělat jinou. Doufám, že si to přečtete a okomentujete a zkritizujete... Předem moc díky
 
 
Prolog :
 
Pohádky, příběhy, báje, povídky… To vše má svůj začátek. Ale takový jaký známe to není. Spisovatel knihu nepíše. To postavy bájných příběhu udávají děj a každým svým činem knihu tvoří a píší…
 
To jejich příběh… je kouzelný. Každá kniha má svůj původ. Má svůj
neotřelý začátek, který neznám. Ale její další průběh již ovlivnit umím. Jejich děj všelijaký, nečekaný, nezvratný, mnohdy i nebezpečný, který je do knih vložen povahou postav a charakterem jejich děje umím napsat, ale řádky takto napsány přečíst nejdou. Jsou mi zahaleny do mlhy, která nejde prostoupit. Hodiny bych se mohla snažit, ale přečíst si řádky nejde. Ale kniha a já její součástí existuje dál.
 
Jednu takovou knihu „píši“ .  Jmenuje se Kniha inkoustového příběhu. Nesedím u stolu a nepíši to jednoduše perem. Já ho tvořím… ze vnitř knihy. Z jejího nitra a dlouhá léta jsem v ní sama  osamocena. Nevím podle čeho dostala název. Ale vím, že můj čas přijde a konečně budu moct tvořit, to co mě nyní spoutává. Tvořit bez hranic, až knihu dopíši a můj život skončí spolu s příběhem mého srdce.
 
Netuším jak jsem se do tohoto příběhu vůbec dostala. Nevím jak jsem ho mohla začít psát, ale v té knize jsem a cesty ven jsem nenalezla. Krajinu jsem si vysnila, ale můj příběh přesto dlouhý čas nemohl započnout. Byla jsem tu sama.
 
Ale ten čas samoty je nyní pryč a můj příběh může konečně po dlouhé době začít. Knihu, jejíž autorem jsem já, Elise Beckwell, mohu znovu začít psát.
 
Prostřednictvím ji mohu znovu žít a svému osudu dát volnost, jakož to dávám volnost mé mysli ve psaní. Čas, který jsem čekala, může být nyní nahrazen dobrodružstvím mého příběhu Knihy inkoustového příběhu.
A tato kniha mi konečně nebude vězením, ale bude mým osobním světem, který nelze zbořit a nelze ukončit bez svolení mého, jakožto autorky a vládce tohoto světa.
 
Neprosila jsem se o tento život, ale byl mi přiřazen a tak jest můj osud je psát. A to taky udělám. Volnost mé představivosti bude bez hranic a můj příběh bude mít vše co můj lidský život postrádal. Moje kniha bude životem propleteným.