IGNORANT A HYSTERKA - 16. kapitola

Nazdárek všichni. Prázdniny se nám pomalým, ale jistým krokem blíží ke konci, tak proč si je nezpříjemnit nějakou tou povídkou. Pokračujeme ve směle v jízdě. Dneska pro vás máme pohled našeho Edíčka. Jak se mu v Paříži líbí? A co přehlídka? Tak se do toho pusťte. Jsme moc rády, že se vám naše povídka líbí. Moc moc mockrát děkujeme za komentáře. Omluvte prosím nějakou tu chybičku, nikdo není dokonalý. Přejeme příjemné počtení a nezapomeňte nám tu nechat nějaký ten komentář.(Pokud vám nepůjdou odkazy klidně napište a já vám je pošlu.) :-) :-) :-)

 

16. kapitola
 
PAŘÍŽ
POHLED EDWARDA
Je to děs. Sedím v první řadě v hledišti. Za chvíli začne přehlídka nějaké Marii McCartney. Je to oblíbená návrhářka Alice. Kolem mě víří nadšené myšlenky lidí i ženské části naší upíří rodiny. Ta mužská část je znechucena, ale co by pro své drahé polovičky neudělali. Za to já jsem tu sám jak kůl v plotě. Má láska si žije svůj klidný lidský život ve Forks. Už se těším, až se vrátím do našeho současného domova a budu se moct schovat do pokoje. Na téhle rodinné dovolené mi to není dovoleno.  Když si tak vzpomenu na to, jak jsem se tu ocitl, je to docela vtipné. To Alicino přemlouvací martýrium bylo děsivý a pak ty myšlenky rodiny, aby mě přemluvili. 
„Edíku pojeď, bude sranda, Éďo musíš. Proším. Proším.“ To byly myšlenky Emmetta. Ostatní už na mě tolik v myšlenkách nekřičeli, ale i tak to nebylo příjemné. Ovšem s odstupem je to docela vtipná scénka a potom to hromadné objímání. Let do Paříže byl v klidu, až na ty myšlenky letušky. Naštěstí, už jsem zvyklý. Celý týden ve městě zamilovaných probíhal podle mě dobře. Byly dokonce i chvíle kdy jsem se sám bavil. Dokonce jsem si koupil nové auto. Samozřejmě Volvo.
 
 
Emmett neodolal a koupil si nový Jeep.
 
 
Jasper nezůstal pozadu a koupil motorku.
 
 
Když jsme to kupovali, tak holky nadávaly, ale při argumentaci, že peníze jdou na dobrou věc, se samy vrhly do víru utrácení. Alice vyrabovala snad každou módní přehlídku a na ostatní skoro nic nezbylo. Ros ji přitom ochotně asistovala. Esme s Carlislem neutráceli, ale rozhodli se dát velký sponzorský dar přímo organizaci, která tento projekt zaštítila. Ovšem během týdne jsem měl i slabé chvilky. Jednou se mi zdálo, že jsem cítil Bellinu vůni, ale jinou, ještě krásnější. A včera na jedné výstavě jsem ji dokonce viděl. Ale byl to jen přelud, který se hned vypařil. Bella mi chybí už tak moc, že mám i halucinace. Vidím ji v každé ženě, kterou potkám, ale tyto dvě události byly tak skutečné, na chvíli jsem uvěřil, že je má láska tady. Když mi došlo na jaké hlouposti to myslím, začal jsem si nadávat do blbců. A dnes je poslední akce, které se zúčastním, zítra odjedu. Přehlídka začíná. Alice vedle mě nadšením poskakuje.
 
 
„Ty chci, ty chci, ty chci a tyhle taky, chci je všechny. To jsou ty nej nej nej nejlepší šaty, jaké jsem kdy viděla.“ Vykřikovala až se po nás lidé otáčeli. Rusalie zářily oči nadšením, ale dokáže se udržet na rozdíl od Alice. Esme se jen kochala tou krásou, jak jsem vyčetl z jejich myšlenek. Emmett přirovnával krásu modelek ke kráse své ženy, ale vždycky přišel na to, že Ros je ta nejkrásnější bohyně a je jen jeho. Jasper se pomocí své moci snažil uklidnit svou lásku, ale její nadšení je tak veliké, že se mu to nedaří. Modelky se střídaly na mole v různých šatech, až nakonec skončily ve spodním prádle. V tu chvíli začaly být myšlenky mužů pěkně nechutné.
 
 
„Už přijde, já se tak těším. Jsem zvědavá, jak bude vypadat.“ Začala si sama pro sebe říkat Alice. To znamená, že je konec a ukáže se ta ženská, která se snaží být děsně zajímavá. Na podiu se objevila postava zahalená tak, aby ji nebylo vidět. Pomalu postupovala směrem dopředu. Prošla kolem nás. Hlavu měla skloněnou k zemi, aby ji nebylo vidět do tváře. Zastavila se přesně uprostřed a já měl nutkání k ní jít a strhnout z ní ten plášť, abych zjistil kdo to je. Slyšel jsem zrychlený tlukot srdce neznámé osoby. Přistoupily k ní dvě modelky a sundaly tu odpornost. Neznámá kráska se rozhlédla a tím mi umožnila nahlédnout do její tváře. Ve chvíli odhalení novináři začali fotit. Vždyť to je… nedokážu to ani vyslovit. Celá má rodina i já oněměle stojíme a koukáme na ni. Nadechnu se. Omámí mě její vůně. Je to ona. Není to omyl.
„Bello!“ vydechnu. Ona se otočí. Je v šoku. Zadrhne se jí dech. Opět dýchá, ale stále na nás nevěřícně kouká, jako my na ni. Náhle mi bleskne hlavou myšlenka: Bella je slavná módní návrhářka Maria McCartney. Po celou dobu, co jsme na sebe hleděli, nikdo z nás nevnímal blesky fotoaparátů.